Środowisko

Kilka ważnych słów

Zespół ARREDI zawsze starał się zapewnić jak najwyższy poziom usług, stawiając klienta w centrum uwagi i dbając o zachowanie konkurencyjności naszych produktów, także poprzez kontrolę kosztów wewnętrznych.
Obecnie nie możemy jednak pozostawać obojętnymi na kwestie takie jak zmiany klimatyczne, poszanowanie życia zwierząt czy stopniowe wyczerpywania się zasobów naszej planety. Uważamy, że każdy z nas powinien dokonywać wyborów, które pomogą chronić środowisko.

W związku z powyższym chcielibyśmy przedstawić Wam podjęte przez nas w tym celu działania:


NASZE PRODUKTY

Skompresowane serwetki z wiskozy
Nasze skompresowane serwetki są jednorazowego użytku, ale 100% wiskoza, z której są wyprodukowane, jest tworzywem szybko ulegającym biodegradacji, a więc ich wpływ na środowisko jest zdecydownie mniejszy w porównaniu do większości nawilżanych chusteczek obecnych na rynku. Przykładowo klasyczna serwetka nawilżana w saszetce sprzedawana jest w jednorazowych opakowaniach aluminiowych, które są szkodliwe dla środowiska, gdyż nie ulegają biodegradacji. Skompresowane serwetki ARREDI są natomiast podawane do posiłku bez pojedynczego opakowania. 


Inne akcesoria HoReCa

Wszystkie akcesoria znajdujące się w naszej ofercie są wielofunkcyjne i wielokrotnego użytku. Żadne nie jest ponadto wykonane z plastiku. 


Linia Writing & Gifts

Narzędzia piśmiennicze z zakładki Writing & Gifts zostały stworzone z myślą o długim użytkowaniu. Przykładowo długopisy z końcówką Ethergraf© (tzw. długopisy wieczne) są rozwiązaniem eco-friendly, gdyż mogą być używane bez końca i bez konieczności wymiany wkładów.  

Inne artykuły z tej gamy są natomiast wykonane z materiałów z odzysku. 


NASZE OPAKOWANIA

Podejmujemy działania mające na celu ograniczenie wpływu naszych opakowań na środowisko:
1. Zastępujemy karton biały brązowym kartonem ekologicznym bez barwników i z wyższą zawartością włókien z recyklingu.  
2. Dla naszego kanału Horeca B2B staramy się ponownie wykorzystywać duże opakowania zbiorcze bez obniżenia w żaden sposób jakości oferowanej usługi. 
3. Odchodzimy od opakowań, powłok i folii nylonowych na rzecz nowych materiałów biodegradowalnych. 


NASZ ŁAŃCUCH DOSTAW

Od początku naszej działalności pracujemy z wybranymi dostawcami, którzy przestrzegają wysokich standardów produkcji i jakości, w poszanowaniu polityki oszczędności energii. 


PRODUKTY VEGAN & CRUELTY FREE

Ani my ani żaden z naszych dostawców nie przeprowadza testów na zwierzętach. Nasze produkty nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego. Nasze produkty są więc wegańskie i cruelty free. 


EMISJE CO2 i transport

Szczególną wagę przykładamy do wyboru środków transportu, którymi dostarczamy nasze produkty, wybierając, jeśli jest to tylko możliwe, transport o najniższym poziomie emisji CO2.  
Od 2015 roku wszystkie pilne dostawy na terenie Warszawy wykonywane są samochodem FIAT Natural Power, zasilanym CNG, paliwem, które obecnie jest najbardziej przyjazne środowisku.